Web Sitesi

Yeni Ticaret Kanunu her sermaye şirketine web sitesine sahip olma zorunluluğu getirmiştir. Bu zorunluluk sıradan bir web sitesi değil kanunla belirlenmiş kriterleri sağlayan bir web yazılımı olmak zorundadır. Bu zorunluluğa uymayan şirket sahiplerine hapis ve adli para cezaları uygulanacaktır. 

 

Peki, bu aşamada şirketlerin gerek maddi veya manevi zarar görmemesi, gerekse kanun karşısında zor durumda kalmaması için neler yapması gerekiyor?
 
Bugüne kadar web sitesi edinmede izlenilen genel yöntem, ya piyasadan, ya da eş dost vasıtası ve referansı ile birini bulup bir web sitesi yaptırmak olmuştur. Ancak bu yöntem herzaman işe yaramamaktadır. Çünkü başkasının yaptığı bir web sitesine -eğer web tasarımcısı değilseniz- siz müdahale edemez, üzerinde herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Yeni kanun ise web sitenizde sıklıkla değişiklik yapmanız gereğini ortaya koymaktadır. Eğer her defasında bir web tasarımcısına mahkum olup, dert anlatmak, keyfinin olmasını beklemek, üstüne de para harcamak istemiyorsanız bu tip statik (değişmeyen) el imalatı web siteleri işinizi görmeyecektir.
 
Yapmanız gereken, üzerinde kendi kendinize ve istediğiniz her an, yani dışardan herhangi bir profesyonel desteğe gereksinim duymaksızın değişiklik ve güncelleme yapabileceğiniz "Kanunun Getirdiği Kriterleri Karşılayabilecek Niteliklere Sahip, Yönetilebilir, Güncellenebilir, Kolay kullanılabilen bir "Paket Web Sitesi çözümü" edinmektir.
 
Bu Çözüm size toplu olarak aşağıdaki özellikleri sunmalıdır;
1-) Kanunun talep ettiği ve sizin ihtiyacınız olan nitelikte bir Web Sitesi
2-) Kullanımı kolay Web Sitesi içeriği yönetimi
3-) İhtiyacınız olan Hosting ( Barındırma ) alanı
4-) E-mail hizmeti